top of page

FAQ

1. Aká je izolácia vašich domov?

Naše stavby sú zateplené 150 mm EPS (polystyrénom), pričom hrúbka stien zostáva nedotknutá. Pri obyčajných mobilných domoch sa z izolácie vyrezáva kvôli vodovodným potrubiam, odpadu alebo elektroinštalácii. Dokonca aj pri konštrukčných bodoch sa izolácia odrezáva, aby konštrukcia ostala zakrytá. Náš systém má tieto nedostatky odstránené, čo zabezpečuje plnohodnotný komfort izolácie.

 

2. Akú konštrukciu používate?

KODIMA vyvinula vlastný patentovaný typ konštrukcie, ktorý je schválený STATIKOM. Ide o masívnu oceľovú konštrukciu, ktorá je staticky neurčitá a extrémne odolná. Táto stavba je navrhnutá tak, aby konštrukcia nespôsobovala tepelné prestupy a kondenzačné body. Tento prístup je zvlášť efektívny v porovnaní s inými konštrukciami, kde je ťažké eliminovať tepelné mosty a kondenzačné body nachádzajúce sa v stenách.

Podrobnejšie informácie nájdete v blogu : https://www.kodima.sk/post/teplotné-rozdiely-izolácia-a-ako-im-porozumieť

 

3. Je potrebné stavebné povolenie?

Áno, na všetky mobilné domy je nevyhnutné získať stavebné povolenie. Často sa stretávame s tým, že niektoré firmy tvrdia, že nie je potrebné stavebné povolenie, pretože nemajú kompletný projekt splňujúci normy na bývanie. Stavebný zákon však vyžaduje stavebné povolenie pre akýkoľvek typ stavby pripojenej na inžinierske siete. Naše stavby sú plnohodnotné modulárne domy, ktoré spĺňajú všetky normy na bývanie. Ponúkame k nim kompletný projekt pre stavebný úrad, vrátane možnosti získania trvalého pobytu.

 

4. Ktorý dom je najžiadanejší?

Jednoznačne najžiadanejším modelom je EMIKO 48m2.

 

5. Je potrebný betónový základ?

Nie, vďaka masívnej konštrukcii našich domov nie je potrebná betónová platňa. Viac informácií nájdete v našom blogu: https://www.kodima.sk/post/ako-si-pripraviť-podklad-k-mobilnému-domu

 

6. Je EMIKO mobilný, modulárny dom určený na celoročné bývanie?

EMIKO nie je klasický mobilný dom na záhradu, ako napríklad chata. Je to modulárny dom určený na trvalé bývanie. EMIKO je montovaný dom, ktorý vám prinesieme na váš pozemok, navrhnutý tak, aby bol vysoký a priestranný, dokonale izolovaný a aby každý deň prinášal pozitívny zážitok z bývania.

 

7. V akej výbave sa EMIKO predáva a aké sú ceny?

Vybavenie a ceny nájdete v našom katalógu, ktorý je k dispozícii na stiahnutie. Ceny sú presné a zahŕňajú kompletnú výbavu na kľúč, ako je uvedené v katalógu, pričom ceny sú uvedené s DPH.

8. Kde si môžem domy pozrieť?

Naše stavby si môžete pozrieť v našom showroome v Prešove alebo v našej výrobnej hale. Je potrebné si predtým dohodnúť termín návštevy telefonicky.

instagram

  • Instagram

kontakt

Pondelok - Piatok 9:00 - 17:00

Sobota  zatvorené

Nedeľa zatvorené

 

opýtajte sa

Ďakujeme.

bottom of page